Historia błędnego rycerza
Członkowie Staszicowego Klubu Książki oraz uczniowie klasy 1b uczestniczyli w Operze Śląskiej w Bytomiu w spektaklu baletowym „Don Kichot”, inspirowanym słynną powieścią Miguela de Cervantesa.
„Barbi z niewinnego miasta”
Autorski teatr MaNaMaNam zaprezentował na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury spektakl odwołujący się do motywów ze sztuk Zapolskiej i Mrożka oraz projektów „Ciotka Kena” i „Jak się tresuje dziewczynki” Zbigniewa Libery.
Z wizytą w Sejmie
Z intencją uzupełnienia wiedzy na temat funkcjonowania państwa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wizycie w budynku Sejmu Rzeczypospolitej.
Książki ożyły na scenie
Ambrożego Kleksa, Pippi Pończoszankę, Sherlocka Holmesa, Willa Zwiadowcę, Asteriksa i Obeliksa oraz kilkanaście innych znanych i mniej znanych bohaterów literackich można było spotkać w trakcie XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Cosplay Książkowy 2” – wydarzenia współorganizowanego przez nasze liceum wraz ze Szkołą Podstawową im. A. Mickiewicza w Świerklańcu oraz Siecią Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Tarnogórskich.
Teatralna historia – plastyczne herstories
Jak Gotham miało Batmana, tak i powojenna stolica potrzebowała swojego opiekuna. Dał go Warszawie Leopold Tyrmand w powieści „Zły”. Inscenizację tej powieści zobaczyli uczestnicy wyjazdu do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.
Interpretujemy… Na wystawie w Galerii Przytyk…
Spotkanie klasy 3b z wystawą Witolda Zaręby „O powszechnym obowiązku…” w Galerii Przytyk (w Tarnogórskim Centrum Kultury) przemieniło się w poszukiwanie wzajemnych relacji między obiektami graficznymi a scenografią, w której je zaprezentowano.
Kliknij w tarnogórski
W konkursie „Młody Przedsiębiorco kliknij w tarnogórski”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, kompleksową kampanię marketingową promującą Powiat Tarnogórski przygotował zespół uczniów klas pierwszych w składzie: Alicja Tomala i Milena Jaruszowiec (z klasy 1b), Tymoteusz Kruk, Maksymilian Ludwig, Franciszek Łysik i Antoni Trembaczewski (z klasy 1e).
Prace Marty Czarneckiej-Tokarz w Kopalni Srebra
Odwiedzający Zabytkową Kopalnię Srebra mają przyjemność obcować również z najnowszą wystawą malarstwa Marty Czarneckiej-Tokarz (absolwentki Staszica).