Złoty Indeks Aleksandry Knopek
Aleksandra Knopek z klasy 3d (biologiczno-chemicznej) zdobyła Złoty Indeks na Wydziale Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Błękitna Szkoła nad Bałtykiem
W ramach wyjazdu do Władysławowa i na Hel uczniowie klasy 3f uczestniczyli w zajęciach Błękitnej Szkoły prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego.
Historia błędnego rycerza
Członkowie Staszicowego Klubu Książki oraz uczniowie klasy 1b uczestniczyli w Operze Śląskiej w Bytomiu w spektaklu baletowym „Don Kichot”, inspirowanym słynną powieścią Miguela de Cervantesa.
Na Równicy i Czantorii
Aktywne dni spędzili uczniowie klasy 1f podczas klasowej wycieczki po Beskidzie Śląskim. Raz w słońcu, drugi raz w deszczu zdobyli Równicę i Czantorię…
„Zwolnieni z Teorii”
Znany w naszym mieście projekt uczniów Staszica „Poznaj TG” otrzymał prestiżową nagrodę Srebrnego Wilka w trakcie Ogólnopolskiego Finału Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wyróżnienie jest również dowodem na wpływ, jaki miał ten projekt na naszą lokalną społeczność.
Nieugięci wędrowcy –
– uczestnicy rajdu górskiego na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne przemierzyli szlak w deszczu. Ale nie ma to jak z przyjaciółmi – w dobrej kondycji i humorze – na szlaku.
Gamebookowe warsztaty
Zainteresowani uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach gamebookowych prowadzonych przez panią Joannę Ambroży (bibliotekarkę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, filii w Bytomiu).
Czechy w słońcu
Pogoda pozwoliła uczestnikom wycieczki w pełni docenić piękno zabytków Kutnej Hory i Pragi.