W finale lekkoatletycznej Licealiady

W finale lekkoatletycznej Licealiady

Nasza drużyna dziewcząt II LO spisała się bardzo dobrze na stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie, gdzie 4 października odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w Szkolnej Lidze LA. Dziewczyny zajęły VI miejsce wśród szkół średnich w województwie śląskim.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Julia Karmelita, która indywidualnie zajęła II miejsce w biegu na 100 m, i Kamila Krus, zdobywając III miejsce indywidualnie w pchnięciu kulą. Bardzo dobrze zaprezentowała się również sztafeta 4×100 m (w składzie: Julia Karmelita, Katarzyna Kaminiorz, Nadia Letocha i Karolina Wysypoł), która uplasowała się w czołówce finału.

Skład drużyny naszej szkoły: Julia Karmelita, Katarzyna Kaminiorz, Nadia Letocha (100 m), Karolina Wysypoł i Marcelina Sikorska (200 m), Jagoda Szarata i Kinga Szopa (400 m), Antonina Baron i Maja Szarata (800 m), Barbara Pudlik, Roksana Plaminiak i Alicja Idzik (skok w dal), Kamila Krus, Zuzanna Cyrek i Kornelia Galios (pchnięcie kulą). Opiekunem drużyny jest pani Monika Markowska.