Z nagrodą Columbus International Film Festival

Z nagrodą Columbus International Film Festival

Michał Majnicz (absolwent Staszica) wystąpił w filmie „Zgniłe uszy”, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na 68. Columbus International Film Festival w USA. Film ten to opowieść o kryzysie małżeńskim spowodowanym niespełnionymi oczekiwaniami i brakiem komunikacji. Bohaterowie „Zgniłych uszu” mierzą się ze swoimi demonami pod okiem niekonwencjonalnego terapeuty, któremu sytuacja szybko wymyka się spod kontroli. 

Michał Majnicz jest absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST (2002). Tuż po dyplomie zaczął pracować w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, od 2007 pracował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a od 2013 należy do zespołu Starego Teatru w Krakowie.

Ostatnio wystąpił m.in. w roli głównej (Marcina Kabata) w wyreżyserowanym przez Artura Więcka „Barona” przedstawieniu wg sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem”. W zaprezentowanym 13 stycznia w ramach Teatru Telewizji i przygotowanym przez krakowski ośrodek TVP przedstawieniu wystąpili też m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela, Roman Gancarczyk. Głównym bohaterem jest dobroduszny, powracający z wojny dragon, który nieoczekiwanie zostaje wplątany w walkę o zbawienie dusz dwóch młodych, naiwnych kobiet. To one własną krwią podpisały diabelski cyrograf gwarantujący im pojawienie się wymarzonego kandydata na męża.

https://teatrtv.vod.tvp.pl/44929015/igraszki-z-diablem-rez-a-wiecek