Tatiana Wieczorek wyróżniona w Konkursie Geologicznym

Tatiana Wieczorek wyróżniona w Konkursie Geologicznym

Tatiana Wieczorek z klasy 1 c została wyróżniona w finale regionalnym XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego – rozstrzygnięcie nastąpiło 2 czerwca. W tym roku ocenie podlegały prace pisemne, których motywem przewodnim były „(R)ewolucje Ziemi”.

Organizatorzy chcieli, aby uczestnicy konkursu postarali się uchwycić i opisać moment, epizod lub bohatera (bohaterów) zdarzeń, które wpłynęły w istotny sposób na oblicze i mieszkańców pradawnej Ziemi. Można było sięgnąć do najstarszych zdarzeń: pojawienia się życia w morzu, inwazji na ląd (roślin i zwierząt) czy ery panowania majestatycznych dinozaurów. Albo skupić się na tych, które niedawno miały miejsce, np. na pojawieniu się  ludzi na Ziemi lub zwierząt o włochatych cielskach z ostatniej epoki lodowcowej. Tatiana opisała spotkanie z mezozoicznymi gadami, przyczyny ich wymierania oraz wpływ zanikania gadów na pojawienie się człowieka na kuli ziemskiej. W swoim opracowaniu nawiązała do powszechnie znanej książki A. de Saint-Exupèry’ego i zatytułowała swoje geologiczne opowiadanie „Mały Książę na tropie dinozaurów”.

To nie jedyna geograficzna przygoda Tani w mijającym roku szkolnym. Jesienią napisała pracę badawczą o naszym regionie, wysoko ocenioną przez jurorów Olimpiady Geograficznej. Podobnie wysoko oceniono wtedy wysiłki Marcina Wieczorka z klasy 3c i Konrada Pohla z klasy 3d. Cała trójka zakwalifikowała się zawodów okręgowych XLVI Olimpiady Geograficznej. Tatiana była najbliżej wywalczenia tytułu finalisty. Jak sama przyznaje: „Jestem w pierwszej klasie i było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie, które mam nadzieję będzie procentowało w przyszłym roku. W tym roku się nie udało, ale mam jeszcze czas”.