Na Równicy i Czantorii
Aktywne dni spędzili uczniowie klasy 1f podczas klasowej wycieczki po Beskidzie Śląskim. Raz w słońcu, drugi raz w deszczu zdobyli Równicę i Czantorię…
„Zwolnieni z Teorii”
Znany w naszym mieście projekt uczniów Staszica „Poznaj TG” otrzymał prestiżową nagrodę Srebrnego Wilka w trakcie Ogólnopolskiego Finału Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wyróżnienie jest również dowodem na wpływ, jaki miał ten projekt na naszą lokalną społeczność.
Gamebookowe warsztaty
Zainteresowani uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach gamebookowych prowadzonych przez panią Joannę Ambroży (bibliotekarkę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, filii w Bytomiu).
Czechy w słońcu
Pogoda pozwoliła uczestnikom wycieczki w pełni docenić piękno zabytków Kutnej Hory i Pragi.
Zwyciężając w pickleballu
Jakub Jędrzejowski (z klasy 2d) zwyciężył w kategorii singiel 3.5, startując w ogólnopolskim turnieju pickleballa Małopolska Open Pickleball Tournament, rozgrywanym w Krakowie.
Różne strony mangi
Warsztaty „Różne strony mangi” poprowadziła dla uczniów Staszica Pani Kamila Rogowicz-Marczyk (bibliotekarka, polonistka, kulturoznawczyni, autorka zinu "Płomyk").