Na Równicy i Czantorii

Aktywne dni spędzili uczniowie klasy 1f podczas klasowej wycieczki po Beskidzie Śląskim. Raz w słońcu, drugi raz w deszczu zdobyli Równicę i Czantorię…

„Zwolnieni z Teorii”

Znany w naszym mieście projekt uczniów Staszica „Poznaj TG” otrzymał prestiżową nagrodę Srebrnego Wilka w trakcie Ogólnopolskiego Finału Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Wyróżnienie jest również dowodem na wpływ, jaki miał ten projekt na naszą lokalną społeczność.

Gamebookowe warsztaty

Zainteresowani uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach gamebookowych prowadzonych przez panią Joannę Ambroży (bibliotekarkę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, filii w Bytomiu).

Czechy w słońcu

Pogoda pozwoliła uczestnikom wycieczki w pełni docenić piękno zabytków Kutnej Hory i Pragi.

Zwyciężając w pickleballu

Jakub Jędrzejowski (z klasy 2d) zwyciężył w kategorii singiel 3.5, startując w ogólnopolskim turnieju pickleballa Małopolska Open Pickleball Tournament, rozgrywanym w Krakowie.

Różne strony mangi

Warsztaty „Różne strony mangi” poprowadziła dla uczniów Staszica Pani Kamila Rogowicz-Marczyk (bibliotekarka, polonistka, kulturoznawczyni, autorka zinu "Płomyk").