Michał Majnicz

Michał Majnicz

Michał Majnicz (absolwent Staszica) wystąpił w roli głównej (Marcina Kabata) w wyreżyserowanym przez Artura Więcka „Barona” przedstawieniu wg sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem”. W zaprezentowanym 13 stycznia w ramach Teatru Telewizji i przygotowanym przez krakowski ośrodek TVP przedstawieniu wystąpili też m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela, Roman Gancarczyk. Głównym bohaterem jest dobroduszny, powracający z wojny dragon, który nieoczekiwanie zostaje wplątany w walkę o zbawienie dusz dwóch młodych, naiwnych kobiet. To one własną krwią podpisały diabelski cyrograf gwarantujący im pojawienie się wymarzonego kandydata na męża.

Michał Majnicz jest absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST (2002). Tuż po dyplomie zaczął pracować w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, od 2007 pracował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a od 2013 należy do zespołu Starego Teatru w Krakowie.

Maciej Stroiński w recenzji „Roku z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” z Teatru Starego pisał: „Gdzie nie postawisz Michała Majnicza, choćby i na trzecim planie, on będzie rakietą. (…) I powiem Wam z wieloletniego doświadczenia, że tego aktora ze Śląska nie da się przedawkować, nie da się nim przeżreć. Na przykład oglądam „Bitwę warszawską” cztery wieczory pod rząd i wcale nie śpię, czekam, co się stanie, jak gdybym nie wiedział. Albowiem Majnicz lubi przyimprowizować i nigdy nie wiadomo, co dokładnie się odbędzie. (…) Moim ulubionym aktorem Starego Teatru, czego nie ukrywam, jest Michał Majnicz. Zawsze się patrzę, czy jest obsadzony i jak obsadzony.”

11 marca uczniowie Staszica mogli zobaczyć Michała Majnicza w tytułowej roli „Bolesława Śmiałego” w wyreżyserowanym przez Pawła Świątka przedstawieniu krakowskiego Teatru Słowackiego wg sztuki Stanisława Wyspiańskiego.

LINK: https://teatrtv.vod.tvp.pl/44929015/igraszki-z-diablem-rez-a-wiecek