Matura na 100%

Matura na 100%

Marta Wróbel (absolwentka klasy medialno-prawnej) znalazła się wśród finalistów X Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%”.|
Ten prowadzony przez Fundację „Zawsze Warto” i Centralną Komisję Egzaminacyjną program wyróżnia tych absolwentów, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne.Marta Wróbel znalazła się w elitarnym gronie 290 najlepszych polskich maturzystów spośród 253 495 zdających egzamin w sesji maturalnej 2023.

Pomysł wyłonienia i nagrodzenia najlepszych maturzystów narodził się wówczas, gdy okazało się, że w dniu ogłoszenia wyników egzaminów maturalnych cała uwaga mediów, a co za tym idzie – opinii publicznej, koncentruje się na uczniach, którym się nie powiodło na maturze. Prawie nikt nie zwraca uwagi na tych, którzy zdali egzaminy maturalne na poziomie 100 procent.

Marta jest również finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, laureatką Powiatowych Inicjatyw Edukacyjnych (nagradzających najlepszych maturzystów w powiecie) a obecnie studentką neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.
GRATULUJEMY 👏