Wyróżnienie dla pracy Mai Cichosz

Wyróżnienie dla pracy Mai Cichosz

Maja Cichosz z klasy 2c została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie na esej w języku angielskim „Women in STEM 2026”. Po raz piąty amerykańska Fundacja Stypendium Fulbright Poland zorganizowała konkurs na wypracowanie o kobietach w nauce „2026 Women in STEM – Poland Short Essay Contest”.

Uczestnicy mieli do napisania esej po angielsku o kobiecie, która poświęciła się nauce w dziedzinach takich jak przedmioty ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka.Wyróżnienie w tym konkursie przyznawane jest za esej, który podkreśla, że płeć nie stanowi jedynej bariery, jaką wiele kobiet-naukowców musi pokonać, aby móc w pełni realizować swoje ambicje i wnosić znaczący wkład w rozwój nauki. Maja napisała pracę o dr Tu Youyou, która była chińską naukowczynią, specjalistką w dziedzinie chemii farmaceutycznej i fitochemii, najbardziej znaną z odkrycia artemizyny – przełomowego leku przeciw malarii, który uratował miliony ludzi na całym świecie.