Tatiana Wieczorek finalistką Olimpiady Geograficznej

Tatiana Wieczorek finalistką Olimpiady Geograficznej

Tatiana Wieczorek (uczennica klasy 2c) uzyskała tytuł finalistki XLVII Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Jej opiekunem dydaktycznym jest pani profesor Aleksandra Wtorek. Serdecznie gratulujemy! 

Pierwszy etap olimpiady polegał na napisaniu pracy badawczej na jeden z 4 tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady. Tatiana wybrała projekt jednodniowej wycieczki krajoznawczej. Praca ta została oceniona bardzo wysoko i Tania została zakwalifikowana do eliminacji okręgowych, które w tym roku odbywały się w Chorzowie i polegały na rozwiązaniu 3 testów, szczegółowo sprawdzających wiedzę z zakresu geografii oraz nauk pokrewnych. Również  w tym etapie Tatiana wypadła bardzo dobrze i znalazła się w gronie 122 najlepszych uczestników tegorocznej edycji olimpiady. 

Finał olimpiady zaplanowano na dni od 8 do 11 kwietnia w Gdyni. Niestety – ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce – uczestnicy olimpiady zostali podzieleni na okręgi i finał ostatecznie odbył się w 14 miastach naszego kraju. Również w ostatnim etapie Tatiana uzyskała bardzo dobry wynik, zapewniając sobie tytuł finalistki. 

Na pytanie o źródła i powody zainteresowania geografią Tania odpowiada: „Zaczęło się od miłości do podróży i gór. A potem miałam szczęście spotkać na swojej szkolnej drodze (najpierw w gimnazjum a teraz tu w Staszicu) nauczycielki geografii, które zaraziły mnie swoją pasją do tego przedmiotu. Bardzo wiele im zawdzięczam. Mimo, że zakres materiału z geografii jest bardzo obszerny i wieloaspektowy, to panie profesorki sprawiły, że przyswajałam tę wiedzę z prawdziwą przyjemnością.”