Szkolna Liga LA

Szkolna Liga LA

W roku szkolnym 2019/2020  drużyna lekkoatletyczna dziewcząt  prowadzona przez panią Monikę Markowską zdobyła I miejsce w finale Powiatowej Licealiady, I miejsce w finale Rejonowej Licealiady oraz  V miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady w Szkolnej Lidze LA. Indywidualnie najlepiej w finale Wojewódzkim zaprezentowała się Julia Duda, zdobywając III miejsce w skoku dal.

Drużynę tworzyły: Julia Duda,  Julia Sowa, Julia Drobnica, Julia Bacia, Wiktoria Szydło, Aleksandra Kołodziej, Agata Wolnik, Sonia Wardejn, Martyna Wlazłowska, Natalia Kalino, Natalia Stręk, Natalia Niżnik, Małgorzata Grabowska, Magdalena Zbijowska, Weronika Klyta i Katarzyna Czernik.

Natomiast drużyna naszych lekkoatletów prowadzona przez pana Radosława Kucińskiego zdobyła I miejsce w finale powiatowym, I miejsce w finale rejonowym oraz V miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady w Szkolnej Lidze LA. W skład drużyny wchodzili: Jakub Sikorski, Maciej Jelonek, Mikołaj Kornek, Paweł Pigulla, Michał Warda, Szymon Przewieźlik, Maciej Pająk, Michał Janik, Antoni Leszek, Łukasz Turyński, Filip Kociok, Jakub Kolczok, Nikodem Pasieka, Jakub Bojarski, Dominik Gajdzik.

Reprezentanci Staszica odnieśli także kilka sukcesów indywidualnych: Jakub Sikorski zdobył I miejsce w województwie w sprincie mężczyzn na dystansie 100 metrów, Michał Janik – II miejsce w województwie w skoku w dal, natomiast sztafeta 4*100 metrów ( w składzie: Jakub Sikorski, Jakub Bojarski, Maciej Jelonek, Michał Janik) wywalczyła II miejsce w województwie.