Spotkanie z Michałem Majniczem

Spotkanie z Michałem Majniczem

Zainteresowani teatrem uczniowie klas medialno-prawnych w trakcie wyjazdu do Krakowa mogli zobaczyć Michała Majnicza (absolwenta naszego liceum) w tytułowej roli „Bolesława Śmiałego” w wyreżyserowanym przez Pawła Świątka przedstawieniu Teatru Słowackiego wg sztuki Stanisława Wyspiańskiego.

Michał Majnicz jest absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST (2002). Tuż po dyplomie zaczął pracować w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, od 2007 pracował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a od 2013 należy do zespołu Starego Teatru w Krakowie. Maciej Stroiński w recenzji „Roku z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” z Teatru Starego pisał: „Gdzie nie postawisz Michała Majnicza, choćby i na trzecim planie, on będzie rakietą. (…) I powiem Wam z wieloletniego doświadczenia, że tego aktora ze Śląska nie da się przedawkować, nie da się nim przeżreć. (…) Moim ulubionym aktorem Starego Teatru, czego nie ukrywam, jest Michał Majnicz. Zawsze się patrzę, czy jest obsadzony i jak obsadzony.”

W zaprezentowanym 13 stycznia w ramach Teatru Telewizji przedstawieniu sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem” Michał Majnicz wystąpił w roli głównej (Marcina Kabata). W przygotowanym przez krakowski ośrodek TVP przedstawieniu wystąpili również m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela, Roman Gancarczyk.