Mamy to – Klub Szachowy

Mamy to – Klub Szachowy

Z radością chcemy Was poinformować o oficjalnym otwarciu nowego Klubu Szachowego o nazwie „Hetmany Staszica”. Z inicjatywy Karola Ligarskiego, Oskara Nolberta, Michała Zielińskiego i wielu innych pasjonatów tej dyscypliny sportu powstała i wciąż się rozwija mocna reprezentacja szachistów Staszica. W tegorocznej edycji – „Zda(o)lne szachy” – zdążyliśmy rozegrać już trzy turnieje cieszące się sporym zainteresowaniem wśród uczennic i uczniów. Szachiści podkreślają, że zaproszenia kierują również do nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły. „Grajcie” – stało się już hasłem przewodnim, tym bardziej, że mamy zaszczyt ogłosić, iż w najbliższym czasie rozpoczynamy I Turniej o Puchar II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, który chcemy rozegrać w pięciu partiach do końca tego roku szkolnego. Wszelkich informacji o każdych zawodach dostarczymy w najbliższym czasie, a na dobry początek poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję logowania do „Hetmanów Staszica”.

Uwaga!!!

Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych udziałem w Turnieju
o wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1hRSYCXj6c0SviwStqmcJW9Ksgf8e2CveDkpvknk9Y6w/viewform?chromeless=1&edit_requested=True oraz „Prześlij” celem utworzenia listy naszych klubowiczów.

Logowanie – Zapraszamy.

1. Klikamy w link: https://www.chess.com/club/hetmany-staszica/join, który przenosi nas do panelu rejestracyjnego  (domyślnie w języku angielskim, lecz później można to zmienić).

2. Możemy założyć konto na dwa sposoby: pierwszy sposób – poprzez ręczne wpisanie danych, drugi sposób to stworzenie konta przez połączenie z kontem innej aplikacji (Google, Facebooka bądź Apple ID).

3. Gdy wybierzemy opcję pierwszą, musimy w rubrykę Username wpisać nick, pod jakim będziemy widoczni dla innych graczy (od 3 do 25 znaków z użyciem samych łacińskich liter i liczb).

4. W rubryce drugiej należy wpisać nasz adres e-mail.

5. W rubryce password należy wpisać hasło, którym będziemy logować się do naszego konta.

6. W rubryce czwartej należy podać spośród pięciostopniowej skali nasz poziom umiejętności od najniższego New to Chess (nowy w szachach) do najwyższego expert (ekspert).

7. W przypadku opcji drugiej przy rejestracji należy podać nick, hasło, adres e-mail i nasz poziom umiejętności.

8. Po utworzeniu konta należy je aktywować poprzez kliknięcie w link, który przyszedł na nasz adres e-mailowy, który podaliśmy. Wiadomość zostanie wysłana z e-maila: alert@chess.com.

9. Po aktywacji konta należy wrócić do strony, kliknąć ikonę trzech pasków w lewym górnym rogu, a następnie kliknąć ikonę połącz.

10. Wybieramy opcję kluby i wyświetla się nam panel klubu „Hetmanów Staszica”.

11. Na godzinę przed turniejem na podany przy rejestracji adres e-mail przyjdzie wiadomość, która przekieruje nas do dołączenia do turnieju.

Wszelkie pytanka kierujcie do chłopaków:

Karol Ligarski – karol.ligarski@gmail.com

Oskar Nolbert – oskarnolbert@gmail.com

…i pamiętajcie…

…bądźcie czujni.

Grajcie!!!