
„Barbi z niewinnego miasta”
Autorski teatr MaNaMaNam zaprezentował na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury spektakl odwołujący się do motywów ze sztuk Zapolskiej i Mrożka oraz projektów „Ciotka Kena” i „Jak się tresuje dziewczynki” Zbigniewa Libery. W atmosferze sennego miasteczka odbywa się przegląd genderowych i społecznych ról, póz i oczekiwań, od których nikt nie jest wolny ani na scenie, ani na widowni. W treningu ich odgrywania uczestniczą dzieci i nobliwe wdowy, spojrzenie widzów dyscyplinuje aktorów w równym stopniu, co odgrywane scenariusze. To kolejny spektakl teatru MaNaMaNam prowadzonego przez panią Ewę Wyskoczyl (absolwentkę Staszica, reżyserkę kilkunastu przedstawień, w tym wystawianych na scenie Teatru Starego w Krakowie i Teatru Śląskiego w Katowicach, prowadzącą również lekcje warsztatów teatralnych z uczniami klasy 3b Staszica).
