Ile trzeba mieć punktów, żeby się dostać do klasy…

Ile trzeba mieć punktów, żeby się dostać do klasy…

matematyczno-fizycznej, medialno-prawnej, matematyczno-geograficznej, biologiczno-chemicznej, matematyczno-angielskiej?  Nikt, kto chce potraktować Was poważnie, nie jest w stanie udzielić pełnej odpowiedzi na to pytanie.

Zależy to od ilości kandydatów i ich punktacji. Ten próg punktowy jest inny w każdym roku i w każdym oddziale. Różnice pomiędzy progami punktowymi w tym samym oddziale w kolejnych latach sięgały nawet osiemnastu punktów. Różnice pomiędzy poszczególnymi oddziałami w tym samym roku sięgały nawet dwudziestu ośmiu punktów. Nie wiemy, jak napiszecie egzamin ósmoklasisty, nie wiemy, czy będzie on trudny…

Do każdego z oddziałów (klas) planujemy przyjąć 30 uczniów z najwyższą punktacją spośród kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do tego oddziału. W każdej szkole zasady naboru sprowadzają się do takiego konkursu.  Do naszego liceum dostają się uczniowie, którzy mają ambicje i wiedzą, że dobre wykształcenie w życiu się liczy. Nie wierz jednak tym, którzy próbują Cię przestraszyć, że zabraknie Ci punktów. Rozróżniaj informacje od fake newsów.