GIMBO 2014 - BIEGI NA ORIENTACJĘ

         

2 czerwca odbyły się w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach Biegi na Orientację „GIMBO 2014”. Impreza została zorganizowana przez koło turystyczne naszej szkoły dla gimnazjów z regionu tarnogórskiego. W zawodach uczestniczyli uczniowie 5 gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4 w Tarnowskich Górach, Gimnazjum z Brynka i Gimnazjum z Rybnej oraz (w osobnej konkurencji) uczniowie Staszica. Punkty kontrolne biegu zostały ustawione na terenie całego parku w bardziej lub mniej widocznych miejscach. Gimnazjaliści świetnie poradzili sobie z orientacją w terenie i czytaniem mapy. Zwycięzca zawodów w kategorii chłopców pokonał trasę i rozpoznał wszystkie punkty kontrolne już w kilkanaście minut. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, większość odnalazła wszystkie punkty. Po biegu dla wszystkich przygotowano wodę i coś słodkiego. Wyniki biegu wśród dziewcząt: 1 miejsce zdobyła Dominika Król (Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach),

 

2 miejsce - Agata Faber (Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach), 3 miejsce - Monika Wiśniewska (Gimnazjum w Rybnej). Wyniki biegu wśród chłopców: 1 miejsce zdobył Karol Komada (Gimnazjum w Rybnej), 2 miejsce - Mieszko Masłowski (Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach), 3 miejsce - Roland Knop (Gimnazjum w Rybnej) oraz Piotr Jakoktochce (Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach). Zwycięzcy „GIMBO 2014” wywalczyli medale i dyplomy. Dyplomy za najwyższe lokaty otrzymali startujący w zawodach uczniowie Staszica: Tomasz Szuwald z klasy 2f, Jakub Lis z klasy 2d oraz Adam Mika z klasy 1c. Wszyscy uczestnicy biegu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe breloczki z wizerunkiem szkoły oraz zakładki i kartki. Serdeczne podziękowania należą się sędziemu głównemu zawodów panu Henrykowi Lebkowi, który od kilku lat współpracuje z naszą szkołą. Dzięki niemu możliwe było sprawne zorganizowanie zawodów.

       

Dziękujemy również nauczycielom geografii w gimnazjach, którzy opiekowali się zawodnikami z poszczególnych szkół. Kierownikiem zawodów była Aleksandra Wtorek a wolontariuszami uczniowie klasy 2b. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną edycję biegów. 

 

Kategoria: Artykuł