ZATAŃCZMY NA RYNKU ... NASZEGO MIASTA

         

Na tę propozycję uczniowie klas 2c, 2d, 1b, 1d i 1c zareagowali entuzjastycznie. 29 kwietnia, w samo południe, tuż po dźwiękach tarnogórskiego hejnału, rozpoczął się pokaz tańców, uświetniający Międzynarodowy Dzień Tańca. Jako pierwszy zaprezentowaliśmy taniec śląski - trojak, którego dopełnieniem były piękne stroje tancerzy. Sięgnęliśmy także do kultury angielskiej, prezentując jeden z jej dawnych tańców. Tuż po nim przenieśliśmy się na amerykańską prowincję – nie mogło bowiem zabraknąć naszego popisowego układu do muzyki country. Z Ameryki powróciliśmy na kontynent, by zatańczyć w grecką zorbę. Naszą taneczną podróż zakończyliśmy w Belgii – blisko 60

 

osób zatańczyło jeden z narodowych tańców tego kraju. Wykonawcom pokazu towarzyszyli tarnogórzanie, zebrani na płycie tarnogórskiego rynku uczniowie naszego liceum oraz burmistrz miasta, pan Arkadiusz Czech, który pomógł nam w organizacji imprezy. Powodzenie i radość z wspólnej zabawy skłania nas do powtórzenia tego projektu w przyszłym roku. Jest jeszcze tyle narodowych tańców, które można przypomnieć, nie tylko z okazji 10.rocznicy wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Projekt przygotowały z uczniami panie: Anna Koj, Barbara Wieczorek i Sylwia Koj oraz gościnnie pani Vassiliki Tsirevelou z miejscowości Larisa w Grecji.

        

Kategoria: Artykuł