POŻEGNANIA I POWROTY

         

25 kwietnia był ostatnim dniem nauki tegorocznych maturzystów. W samo południe w auli szkolnej spotkali się maturzyści i ich rodzice, dyrekcja, wychowawcy oraz nauczyciele, aby podsumować minione trzy lata, pogratulować absolwentom sukcesów oraz rozdać nagrody i wyróżnienia najlepszym, zaś rodzicom najlepszych - listy gratulacyjne. Przygotowano również podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w pracę Rady Rodziców i organizację studniówki. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa patrona naszej szkoły: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu i dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”. W czasie uroczystości uhonorowano finalistów olimpiad oraz konkursów. Nagrody otrzymali:
Michał Dec - finalista zawodów centralnych XLIII Olimpiady Biologicznej (pod opieką pani profesor Ireny Soboty-Piontek), finalista zawodów centralnych XXXVIII Olimpiady Geograficznej (tytuł zdobył w roku szkolnym 2011/2012 pod opieką pani prof. Aleksandry Wtorek) oraz finalista eliminacji okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w roku szkolnym 2012/2013;
- Marta Staszik - finalistka zawodów centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady o Zdrowym Żywieniu w roku szkolnym 2012/2013 (opiekun olimpiady pani profesor Krystyna Duch);
- Marcelina Kasprusz i Patryk Rzepczyk – laureaci I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu z Fizyki „ Z energetyką w przyszłość” (uczniowie przygotowywali się pod opieka pani prof. Jolanty Monkos);
- Sandra Sobotta - uczestniczka II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie (opiekun - pani prof. Joanna Kroczek).
Specjalne wyróżnienia otrzymali: Marcin Pyrchała (za „talent informatyczny”) oraz grupa szkolnych artystów (Monika Bernaś , Anna Lip, Marcelina Kasprusz, Katarzyna Filak, Wiktoria Szeja, Maciej Przybyłowicz, Damian Szala, Jakub Czech, Julianna Leksy oraz Marta Piątkowska).
Kolejną liczną grupą wyróżnionych byli sportowcy - medaliści wojewódzkiej licealiady: Agnieszka Ochman i Monika Szadyko (w tenisie stołowym dziewcząt), Wiktor Sobota, Patryk Rogocz, Patryk Rzepczyk, Marcin Wolf, Szymon Flakus (w siatkówce i siatkówce plażowej chłopców) oraz finaliści wojewódzkiej licealiady w koszykówce, biegach narciarskich, lekkiej atletyce, tenisie stołowym (Agnieszka Piontek, Kinga Słota,

 

Magdalena Chmielorz, Anna Bąk, Alicja Binda, Małgorzata Kulik, Aleksandra Potempa, Szymon Pietryga, Jakub Czech, Kamil Gwózdek, Adrian Czech, Dominik Rączka, Marcin Pyrchała, Michał Wtorek, Mateusz Pietryga, Rafał Adach, Paweł Piech, Marceli Zuzel).
Ponadto zostały wręczone dyplomy wolontariuszom – należeli do nich: Dominika Walczyk, Monika Skolorz, Anna Dziacko, Kamil Jany, Anna Jaruszowiec, Anna Cogiel, Monika Szadyko, Marta Blazy, Michał Wtorek, Kamil Jakubiszyn, Paulina Hałupka, Agnieszka Gembołys, Paulina Beśka, Monika Besler. Wśród nagrodzonych honorowych krwiodawców znaleźli się: Zofia Klar, Anna Blimer, Małgorzata Kulik, Jędrzej Zgajewski, Szymon Hanzel, Dominik Żelazny, Kamil Hunger, Monika Besler, Jakub Walczak, Krzysztof Cichos, Patryk Rzepczyk, Magdalena Kacprowicz, Weronika Jakacka, Dominika Walczyk, Krzysztof Brzęczek, Jakub Michałek, Katarzyna Filak, Kamil Gwózdek.
Po tak licznych nagrodach przyszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem w poszczególnych klasach:
- w klasie 3a (której wychowawcą była pani prof. Irena Sobota – Piontek) najwyższą średnią ocen uzyskała Marcelina Kasprusz a świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także Agnieszka Badura, Małgorzata Bartnik, Jagoda Boncol, Michał Dec, Aleksandra Drozdowska, Izabela Farys, Katarzyna Glanc, Magdalena Kacprowicz, Karolina Krzykawska, Karina Kubicius, Paulina Maruszczyk, Anna Paks, Monika Pasek, Natalia Paściak, Agnieszka Piontek, Patryk Rzepczyk, Kalina Ściańska, Milena Trzęsimiech;
- w klasie 3b (której wychowawcą był pan prof. Marcin Kupka) najwyższą średnią ocen uzyskał Szymon Flakus, z kolei świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również: Magdalena Chmielorz, Piotr Depta, Piotr Kamiński, Jakub Kołacz, Marcin Pyrchała, Dominik Rączka, Szymon Sarna, Wiktor Sobota, Katarzyna Tuszyńska, Marek Winiarski, Piotr Wyleżałek;
- w klasie 3c (wychowawca - pani prof. Joanna Legara) najwyższą średnią ocen uzyskała Anna Dziacko, a świadectwo z wyróżnieniem otrzymała także Monika Sklorz;
- w klasie 3d (wychowawca pan prof. Robert Kufel) najwyższą średnią w tej klasie uzyskała Anna Bąk; świadectwa z wyróżnieniem otrzymali ponadto: Monika Besler, Maciej

       

Cichowski, Anna Cogiel, Agnieszka Gembołys, Paulina Hałupka, Szymon Hanzel, Sebastian Hein, Anna Jaruszowiec, Mateusz Oleksik, Łukasz Płonka, Patryk Rogocz, Dominika Walczyk, Karina Zygmont;
- w klasie 3e (której wychowawcą była pani prof. Aleksandra Paszek) najwyższą średnią ocen uzyskała Małgorzata Kaczmarska, natomiast świadectwa z wyróżnieniem otrzymały również Anna Blimer, Magdalena Borto, Kamila Czampiel, Karolina Gruszka, Monika Karcz, Małgorzata Kulik, Julianna Leksy, Monika Mateja, Agnieszka Matejczyk, Marta Piątkowska, Martyna Potempa, Justyna Rinkowska, Marta Staszik, Aleksandra Wolny;
- w klasie 3f (wychowawca - pani prof. Anna Koj) najwyższą średnią ocen uzyskała Monika Kunicka a świadectwa z wyróżnieniem - Monika Bernaś, Mikołaj Dubiel, Martyna Franke, Martyna Giera, Melania Hewig, Anna Lip, Agata Lubosz, Agnieszka Ochman, Sandra Sobotta, Angelika Staszik, Wiktoria Szeja.
Tradycją naszej szkoły są nagrody przyznawane przez uczniów klas trzecich swoim kolegom. W bieżącym roku laureatami Stanisławów zostali: Karolina Gruszka (w kategorii „Humanista”), Szymon Flakus (w kategorii „Ścisłowiec”), Julianna Leksy („Miss szkoły”), Jan Grabski („Mister szkoły”), Damian Szala (w kategorii „Artysta”), Wiktor Sobota (w kategorii „Sportowiec”). Nauczyciele swojego Stanisława przyznali Marcelinie Kasprusz. Na zakończenie uroczystości pożegnania klas trzecich przedstawiciele klas drugich wręczyli maturzystom pamiątkowe breloczki z wizerunkiem szkoły, a samorząd uczniowski życzył powodzenia na maturze. Uroczystość poszerzona została o krótki film – niespodziankę. Oprawę muzyczną przygotowały klasy drugie i trzecie. Całą uroczystość przygotowała i poprowadziła klasa 2b.

 

 

         

 

Kategoria: Artykuł