MECZ OSTATNI

         

W naszej szkole odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w siatkówce chłopców. W rozgrywkach brały udział drużyny IX LO im. C.K. Norwida z Częstochowy, II LO z Cieszyna, II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach. Po raz ostatni szkołę naszą reprezentowali: Patryk Rzepczyk (kapitan), Wiktor Sobota, Marcin Wolf, Dariusz Chamera, Patryk Rogocz, Bartek Łazarczyk, Daniel Marciniak, Mateusz Mazur, Daniel Waloszczyk, Łukasz Płonka, Szymon Flakus. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Po losowaniu drużyna naszej szkoły zagrała pierwszy mecz z IX LO z Częstochowy, a drugi z II LO z Cieszyna. Należy dodać, że drużyny naszych przeciwników to zespoły trenujące w klubach lub szkoły mistrzostwa sportowego o zwiększonej ilości godzin wychowania

 

fizycznego (10 godzin tygodniowo), które na co dzień uczestniczą w treningach i meczach ligowych, dlatego tak ogromnym sukcesem naszej szkolnej reprezentacji było dostanie się do takiego finału. Mimo że przeciwnicy prezentowali świetny poziom, również nasi reprezentanci pokazali zagrywki, po których ręce same składały się do oklasków. Atakując piłkę z krótkiej, przesuniętej krótkiej atakami z I i VI strefy wywoływali aplauz tłumnie zgromadzonej publiczności. Pokazali się z jak najlepszej strony – byliśmy z nich dumni. Łatwo zwycięstwa nie oddali, walczyli do końca jak równy z równym, za co im dziękujemy. Należy dodać, że zawody stały na wysokim poziomie i to nie tylko sportowym, ale także organizacyjnym. Atmosfera, która panowała na naszej Sali, była fantastyczna za sprawą naszej publiczności, którą stanowili

       

głównie uczniowie naszej szkoły. Końcowy wynik zawodów wyglądał następująco: I miejsce zajęła drużyna IX LO z Częstochowy, II miejsce - II LO z Cieszyna, III miejsce – II LO z Tarnowskich Gór. Informację ilustrujemy zdjęciami z różnych okresów istnienia drużyny. Zawodnikom – maturzystom życzymy powodzenia (również na egzaminach).
 

 

Kategoria: Artykuł