W DRODZE DO FINAŁU…

         

18 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się półfinał wojewódzki Licealiady w siatkówce chłopców. W zawodach spotkały się cztery drużyny: ZSZ nr 3 w Zabrzu, VIII LO w Bytomiu, VII LO w Gliwicach oraz reprezentacja naszego liceum. Zawody rozgrywały się systemem pucharowym. Zgodnie z losowaniem pierwszy mecz zagrała nasza drużyna z VIII LO w Bytomiu. Mecz zakończył się wynikiem 2 : O dla nas. W drugim meczu spotkały się reprezentacje VII LO w Gliwicach z ZSZ nr 3 w Zabrzu. Mecz zakończył się wynikiem 2:O dla drużyny z Gliwic. Przegrane zespoły zagrały mecz o III miejsce. W rezultacie III miejsce zajęła drużyna ZSZ nr 3 w Zabrzu. W meczu finałowym spotkały się drużyny II LO im. S.Staszica w Tarnowskich Górach i VII LO w Gliwicach. Po zaciętej walce nasza drużyna wywalczyła I miejsce. Należy dodać, że bardzo dobrze spisała się nasza szkolna publiczność. Wspaniały doping i świetne kibicowanie na pewno naszej drużynie dodało skrzydeł. Naszą drużynę reprezentowali zawodnicy w składzie: Wiktor Sobota, Marcin Wolf, Szymon Flakus, Patryk Rzepczyk, Patryk Rogocz, Bartek Łazarczyk, Darek Chamera, Daniel Marciniak, Mateusz Mazur, Łukasz Płonka, Daniel Waloszczyk. Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale w szczególności fantastyczna gra Bartka Łazarczyka i Szymona Flakusa poprowadziła zespół do zwycięstwa.

 

17 marca 2014 roku w Bytomiu odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce dziewcząt w którym brała udział reprezentacja naszego Liceum. Do tych zawodów zakwalifikowały się najlepsze drużyny z Bytomia, Zabrza i Gliwic. Nie mieliśmy szczęścia w losowaniu i pierwszy mecz zagrałyśmy z faworytkami czyli drużyną z Bytomia. Mecz przegrałyśmy 38:14. Pozostała nam tylko walka o 3 miejsce, którą stoczyłyśmy z ZS nr 3 w Zabrzu. Po wyrównanym i niezwykle zaciętym meczu nasze koszykarki odniosły zwycięstwo, wygrywając zaledwie 1 punktem – 29:28. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, gdyż w drużynie rywalek grały dwie zawodniczki kadry Śląska juniorek. Tym bardziej naszym koszykarkom należą się słowa uznania. Skład drużyny naszego liceum stanowiły: Agnieszka Piontek, Julia Karch, Izabela Zientek, Sylwia Rozmiarek, Anna Kułacz, Marta Mika, Patrycja Golka, Agnieszka Klyta, Roksana Żurek, Oliwia Lorencka, Aneta Kościelny, Joanna Łysik, Anna Kujtkowska.

    

 

 

 

Kategoria: Sport