ZWYCIĘZCY REJONU

         

Koszykarskie drużyny Staszica (zarówno chłopców jak i dziewcząt) rywalizowały z mistrzem powiatu lublinieckiego reprezentowanym przez Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy i po niesamowicie emocjonującym meczu pokonali drużynę z Lublińca (62:60). Był to mecz naprawdę godny finału a jego losy rozstrzygnęły się w samej końcówce, w której to Kuba Pałka na 5 sekund przed końcem gry (przy remisie 60:60) z zimną krwią wykorzystał 2 rzuty osobiste, ostatecznie ustalając wynik spotkania. Na wyróżnienie zasługuje także Szymon Pietryga, który zdobył w tym spotkaniu 41 punktów i był niekwestionowanym liderem drużyny. Skład naszej drużyny stanowili: Wiktor Sobota, Szymon Pietryga, Jakub Czech, Adrian Czech, Jakub Pałka, Michał Wtorek, Dariusz Krawiec, Michał Rejner, Mariusz Michacz, Mateusz Kanclerz, Piotr Gretszel, Marcin Pyrchała i nieobecny w finale Dominik Rączka.

 

Następnie na parkiecie pojawiły się dziewczęta. Tutaj emocji było zdecydowanie mniej, ponieważ świetnie przygotowane i prowadzone przez p. Monikę Jaworską dziewczęta naszej szkoły nie dały żadnych szans ekipie z Lublińca. Nasze dziewczęta wygrały 49:7 prezentując olbrzymią determinację w grze obronnej oraz dużą fantazję w grze ofensywnej. Skład naszej drużyny: Agnieszka Piontek, Julia Karch, Sylwia Rozmiarek, Anna Kułacz, Izabela Zientek, Roksana Żurek, Patrycja Golka, Marta Mika, Agnieszka Klyta, Aneta Kościelny, Oliwia Lorencka, Joanna Łysik i Anna Kujtkowska. Dzięki tym zwycięstwom obydwie drużyny naszej szkoły awansowały do półfinału wojewódzkiego. Warto także dodać ze naszą drużynę wspierała świetnie zorganizowana i bardzo żywiołowo reagująca grupa kibiców, uczniów naszej szkoły.

 

Zdjęcia ilustrujące informację udostępnił Tygodnik „Gwarek".

Radosław Kuciński

 

 

Kategoria: Sport