JEDENASTY MEMORIAŁ

         

Między 27 lutego a 1 marca w halach naszego liceum oraz Miejskiego Ośrodka Sportu w Radzionkowie odbyła się jedenasta edycja Memoriału Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika. Memoriał organizowany jest w formie turnieju koszykówki, by uczcić pamięć Krystiana Michalskiego, nauczyciela wychowania fizycznego naszego liceum oraz miłośnika koszykówki i Szymona Łysika, tarnogórskiego koszykarza – amatora. Turniej powstał po śmierci Szymona w 2004 roku. Pomysłodawcą turnieju był wieloletni wychowawca koszykarzy Staszica Pan Krystian Michalski. Szymon Łysik był uczniem Staszica i grał w naszej drużynie koszykarskiej w latach 1997-2001. Wielokrotnie zdobył z tą drużyną mistrzostwo powiatu Tarnogórskiego oraz był uczestnikiem finałów wojewódzkich, w których drużyna zajęła 4 miejsce. Od początku ideą turnieju było również zmobilizowanie tarnogórskiego środowiska koszykarskiego, aby - podobnie jak w sąsiednich miastach - można było przynajmniej raz w roku oglądać grę w kosza na wysokim amatorskim poziomie. W następnych latach, dzięki staraniom komitetu organizacyjnego na czele z Mariuszem Długajczykiem, turniej stał się

 

jedną z najważniejszych imprez sportowych w Tarnowskich Górach. Impreza ma charakter międzynarodowy. W tegorocznej edycji uczestniczyły w niej drużyny Przyjaciół Szymona, KKS Tarnowskie Góry, Machina AG Rolbud Radzionków, Boguszów Gorce, Serock, TG Team, Basket Lubliniec, Bernburg (Niemcy), Kutna Hora (Czechy) i Bekescsaba (Węgry). Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju została drużyna z Kutnej Hory. Jest ona najbardziej utytułowanym zespołem tego turnieju. Wygrała go już czterokrotnie. Oprócz zawodów komitet organizacyjny stara się o inne atrakcje dla kibiców (np. pokazy klubu karate z Tarnowskich Gór, którego wychowankowie to wielokrotni mistrzowie Europy i Świata w tej konkurencji, występy zespołu tanecznego TESS). Każdego dnia w przerwach między meczami losowane są atrakcyjne nagrody dla publiczności a po wielkim finale atrakcyjna nagroda specjalna. Zawody patronatem honorowym objęli - burmistrz miasta Tarnowskie Góry, Arkadiusz Czech, burmistrz miasta Radzionków, Gabriel Tobor oraz prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach, Klaudiusz Siwiec

      

 

 

 

Kategoria: Sport