KOSZYKÓWKA - ZWYCIĘZCY POWIATOWEJ LICEALIADY

         

W dniach od 13 do 20 lutego na sali II LO im. Staszica odbyła się Powiatowa Licealiada w koszykówce chłopców i dziewcząt. Pierwszy etap zawodów drużyn chłopców stanowiły rozgrywki w grupach, które wyłoniły cztery finałowe ekipy. Zagrały one w układzie 2 półfinałów i finału. Wyniki półfinałów przedstawiają się następująco: 1 półfinał (II LO im. Stanisława Staszica - ZSLiO w Brynku- 53:21), 2 półfinał (I LO im. Stefanii Sempołowskiej - ZSGH w Tarnowskich Górach - 54:41). W meczu o trzecie miejsce zespół ZSGH w Tarnowskich Górach pokonał zespół ZSLiO w Brynku -38:31). W finale nasz zespół pokonał zespół I LO - 60:43. Skład naszej drużyny stanowili: Wiktor Sobota, Szymon Pietryga, Jakub Czech, Adrian Czech, Jakub Pałka, Michał Wtorek, Dariusz Krawiec, Michał Rejner, Mariusz Michacz, Mateusz Kanclerz, Piotr Gretszel, Marcin Pyrchała i nieobecny w finale Dominik Rączka. Najlepszym graczem naszej ekipy był

 

Szymon Pietryga na co dzień grający w drugoligowej drużynie Mickiewicza Katowice. Do powiatowych zawodów koszykówki dziewcząt zgłosiły się 4 szkoły: I LO im. S. Sempołowskiej, ZS Gastronomiczno-Hotelarskich, ZS Chemiczno-Medycznych i II LO im. S. Staszica. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”. W poszczególnych meczach wyniki przedstawiały się następująco: ZSGH - II LO 13:38; ZSCHM - I LO 45:17; II LO - I LO 58:15; ZSGH - ZSCHM 13:28; ZSGH - I LO 31:29; II LO - ZSCHM 25:18. W końcowej klasyfikacji 1 miejsce zajęła drużyna II LO im. S. Staszica; 2 miejsce – ZS Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących, 3 miejsce – ZS Gastronomiczno-Hotelarskich, 4 miejsce – I LO. Koszykarki ze „Staszica” awansowały do dalszego etapu rozgrywek na szczeblu rejonowym. Prawdopodobnie 10 marca zagrają z mistrzem powiatu lublinieckiego o awans do zawodów szczebla wojewódzkiego.

      

Skład naszej drużyny: Agnieszka Piontek (kpt), Julia Karch, Sylwia Rozmiarek, Anna Kułacz, Izabela Zientek, Roksana Żurek, Patrycja Golka, Marta Mika, Agnieszka Klyta, Aneta Kościelny, Oliwia Lorencka, Joanna Łysik i Anna Kujtkowska. Trenerem drużyny jest p. Monika Jaworska. Obu drużynom gratulujemy!

 

 

Kategoria: Sport